بیش از ۲۲۳ هزار دستگاه کامیون از مرز بازرگان عبور کرد

منطقه آزاد ماکو – بازرگان – مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه این مرز یکی از پایانه های مهم زمینی کشور است، گفت: در ۱۰ ماه گذشته ۲۲۳ هزار و ۳۷۲ دستگاه کامیون از این مرز عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو، جابر اکبرزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز را ۷۴۵ دستگاه عنوان کرد و افزود: در این مدت ۹۹ هزار و ۶۶۶ دستگاه کامیون از کشور خارج شد که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشت.
وی ادامه داد: تردد کامیون ها در مسیر ایران – ترکیه در سال جاری پنج درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.
مدیر پایانه مرزی بازرگان از تردد یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۵۰ مسافر در ۱۰ ماه گذشته از طریق این پایانه خبر داد و بیان کرد: میانگین تردد روزانه مسافر از این مرز سه هزار و ۶۸۷ نفر بوده و از کاهش ۱۹ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته برخوردار است.
به گزارش خبرماکو، آذربایجان غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.
کل پایانه های مرزی کشور ۲۲ مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می رود و در شمال آذربایجان غربی واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =