بیش از ۷۸۸ هزار نوبت راس دام در ماکو واکسینه شدند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رییس شبکه دامپزشکی ماکو گفت: با هدف کنترل بیماری های دامی ۷۷۸ هزار و ۲۰۰ نوبت راس دام سبک و سنگین از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان واکسینه شدند

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو، فاطمه آیرم روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ۷۴۱ هزار و ۹۹۹ نوبت راس از این تعداد مربوط به حیوانات سبک ( گوسفند و بز) بود و ۴۶ هزار و ۲۰۱ نوبت راس نیز به حیوانات سنگین ( گاو و گوساله ) اختصاص داشت.
وی افزود: جمعیت ۲۲۰ هزار راسی دام های سبک و ۱۵ هزار راسی دام های سنگین ماکو از ابتدای سال تاکنون در چندین نوبت علیه انواع بیماری ها واکسینه شده اند.
وی اضافه کرد: ۱۸هزار و ۸۶۰ دوز واکسن تب برفکی با حمایت سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت در فصل پاییز تزریق شده است.
‘آیرم’ ادامه داد: قیمت هر واکسن تب برفکی در سایر شهرستان ها ۵۰ هزار ریال است، برای هر واکسیناسیون دام های این شهرستان ها علیه تب برفکی، مبلغ ۳۰ هزار ریال توسط سازمان منطقه آزاد ماکو حمایت می شود و مابقی هزینه تزریق واکسن برای هر راس دام بزرگ توسط بخش خصوصی از دامداران دریافت می شود.
وی از همراهی سازمان منطقه آزاد ماکو و فرمانداری شهرستان در اجرای برنامه های بهداشت و پیشگیری از بیماری های دامی که تاثیر مستقیم بر معیشت عشایر و روستائیان و اقشار کم درآمد جامعه دارد، قدردانی کرد.
به گزارش خبرماکو، شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت در شمال آذربایجان غربی واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =