صنایع تبدیلی پایاب سد ماکو از عوامل مهم اشتغال در منطقه است


منطقه آزاد ماکو – ماکو – قائم مقام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی پایاب سد شهید جواد قنبری از عوامل اصلی اشتغال در این منطقه به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، غلامرضا نصیری روز یکشنبه در بازدید از پروژه پایاب سد شهید جواد قنبری ماکو اظهار داشت: حمایت تمامی دستگاه های اجرایی از سرمایه گذاران بخش خصوصی موجب توسعه کشت گلخانه ای با هدف اشتغالزایی در پایاب سدهای منطقه به ویژه در پایاب سد جواد قنبری خواهد شد و موانع و کاستی های آن نیز باید برطرف شود.
وی افزود: مساحت کل پایاب این سد، ۶ هزار و ۷۰ هکتار است که از این مقدار چهار هزار هکتار تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار گرفته است .
وی ادامه داد: ۹ روستا تحت پوشش این طرح و شبکه آبیاری قرار دارند که روستاهای ‘دانالوی بزرگ’، ‘دانالوی کوچک’، ‘هاسون’،’ علی آباد’، ‘ترکمه’، ‘رند’، ‘قره تپه’، ‘اولنر’، ‘جگن کرد’ و ‘عجم’ از جمله آن است.
به گزارش خبرماکو ، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =