همزمان با دهه فجر؛ ۸ طرح عمرانی، خدماتی و صنعتی در شوط افتتاح یا کلنگ زنی شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو -همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر /سه شنبه، ۱۷ بهمن/ و با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و فرماندار شوط، هشت طرح عمرانی، خدماتی و صنعتی در این شهرستان افتتاح یا کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو، شرکت سوله سازان آراد با ۱۵ میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی و با هدف تولید سازه و کابل مسی و آلومینیومی فشار قوی افتتاح و برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شد.
دومین طرح افتتاحی عمیات گازرسانی به روستای «قره ایاق» با ۲۵ میلیارد ریال هزینه بود که با بهره برداری از آن تعداد ۵۵۶ خانوار از گاز طبیعی برخوردار شدند.
طرح آسفالت ریزی معابر اصلی مسکن مهر شوط نیز با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی و ۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری شامل ۲۰ هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت و هزار متر جدول گذاری به بهره برداری رسید.
طرح احداث مدرسه ۱۰ کلاسه شهر یولاگلدی نیز در زمین اهدایی از سوی «حاج لطیف عزیزی» و با سه هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد ماکو کلنگ زنی شد.
مدرسه هشت کلاسه روستای «قره ایاق» نیز در زمینی به مساحت هفت هزار و ۷۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو و بنیاد علوی کلنگ زنی شد.
طرح احداث شبکه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب شهر یولاگلدی نیز با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی کلنگ زنی شد؛ با احداث این واحد فاضلاب یولاگلدی به آب قابل استفاده در صنعت و کشاورزی تبدیل می شود.
همچنین کلنگ طرح احداث مدرسه ۱۰ کلاسه مساکن مهر ۶۶۸ واحدی شهر شوط در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع از محل اعتبارات سازمان نوسازی مدارس به زمین زده شد.
زمین چمن مصنوعی فوتبال شوط هم در زمینی به مساحت یکهزار و ۲۰۰ مترمربع و ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل منابع بخش خصوصی کلنگ زنی شد.
به گزارش خبرماکو، شهرستان شوط و شهر «یولاگلدی» در شمال آذربایجان غربی واقع است و در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 17 =