یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال کمک هزینه جهیزیه در ماکو پرداخت شد

منطقه آزاد ماکو- ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال در قالب ۶۰ کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان و دامادهای این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محمد محمدنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت برای هر نو عروس ۳۰ میلیون ریال و هر داماد تحت پوشش این نهاد ۱۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت شده است اما این کمک هزینه از سال آینده افزایش می یابد.
به گزارش خبرماکو، در سال جاری تعداد مددجویان این نهاد در ماکو یکهزار و ۷۰۸ خانوار بود اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، تعداد ۶۶۶ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات دو برابری یارانه، وام های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.
کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۳۶۶ خانوار با پنج هزار و ۵۲۰ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۹٫۰۴ درصد را تشکیل می دهند.
کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.
در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + دوازده =