۴۰ واحد مسکن روستایی مقاوم در چالدران افتتاح شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – همزمان با پنجمین روز از ایام الله دهه فجر، ۴۰ واحد مسکن روستایی که با صرف هشت میلیارد ریال مقاوم شده در شهرستان چالدران افتتاح و چندین طرح دیگر کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو،  در این آیین با حضور فرماندار چالدران، کلنگ گلخانه هیدروپونیک این شهرستان در روستای «قوشابلاغ» با ۹ میلیارد ریال اعتبار به زمین زده شد.
فرماندار چالدران در آیین کلنگ زنی این گلخانه با بیان اینکه در جهت توسعه و رونق بخش کشاورزی امکانات خوبی از محل صندوق توسعه ملی به کشاورزان واگذار می شود، گفت: دولت برای تقویت اشتغال روستایی حمایت های جدی انجام می دهد.
حسن محمدزاده با اشاره به حمایت از رونق کسب و کارهای کشاورزی در چالدران اظهار داشت: با بهره برداری از این واحد گلخانه ای برای چهار نفر اشتغال ایجاد شده و سالانه ۱۶۰ تن انواع سبزجات در آن تولید می شود.

** ۲۴ واحد مسکن مددجویی در چالدران ساخته شد
فرماندار چالدران گفت: تامین مسکن یکی از مهمترین مشکلات مددجویان کمیته امداد به شمار می رود و برای حل آن در سال جاری ۲۴ واحد مسکن مددجویی در این شهرستان احداث شده است.
حسن محمدزاده روز سه شنبه در همایش تبیین اندیشه امام (ره) و جایگاه زن در خانواده که در کانون جوانان پیرو ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) چالدران برگزار شد، افزود: علاوه بر ساخت مسکن، تعمیرات مسکن مددجویی نیز در دستور کار این نهاد قرار دارد و امسال ۱۶۴ فقره تعمیر مسکن با ۹ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال هزینه انجام شده است.
وی اظهار داشت: امسال همچنین ۱۳۴ فقره جهیزیه به ارزش سه میلیارد ریال در اختیار نوعروسان تحت پوشش قرار گرفته است تا زمینه آغاز زندگی مشترک آنان فراهم شود.
وی اضافه کرد: یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال نیز در سال جاریی برای درمان مددجویان تحت پوشش این نهاد هزینه شده است.
فرماندار چالدران گفت: یکی از اقدامات مهم حضرت امام(ره) تبیین جایگاه زن در اسلام است و امام خمینی (ره) با رویکرد اسلام و قرآن جایگاه زن را تعالی بخشید.
به گزارش خبرماکو، امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بوده و در طول چهار دهه گذشته اقدامات ارزنده زیادی در بخش های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری در نقاط مختلف کشور به ویژه مناطق محرومی نظیر آذربایجان غربی در راستای محرومیت زدایی انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =