اختصاص تسهیلات بانکی به ۱۷۰ طرح اشتغال مددجویی در ماکو

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: از ابتدای سال جاری ۱۷۰ طرح اشتغال مددجویی در این شهرستن تسهیلات بانکی دریافت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو، محمد محمدنژاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای این طرح ها ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی افزود: امسال برای طرح های اشتغال مددجویی این منطقه ۷۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است که تا پایان سال محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: تسهیلات از محل منابع امدادی و بانکی تامین شده و برای هر طرح تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت می شود.
مدیر کمیته امداد ماکو بیان کرد: اعطای تسهیلات در حوزه های صنفی، صنعت، کشاورزی، قالیبافی و دامپروری است.
به گزارش خبرماکو، پرویز فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) چندی پیش سیاست‌های اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد با اولویت مناطق مرزی، محروم و روستایی و اعطای امتیاز ویژه به برخی از مددجویان را ابلاغ کرد.
بر اساس این سیاست ها، از طریق استعدادسنجی، آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و اعطای وام، زمینه توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانوارهای نیازمند فراهم می شود تا نیازمندان در تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی نقش موثری داشته باشند.
در این بخشنامه مناطق مرزی، محروم و روستایی در اولویت اجرای طرح‌های اشتغال قرار دارد و طرح های متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه یا طرح های منجر به مهاجرت معکوس از شهر به روستا حمایت می‌شود.
علاوه بر این به مددجویان مجری طرح‌های اشتغال دانش‌بنیان و کارآفرین و طرح‌های مربوط به اشتغال مردانی که با زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد ازدواج کنند یا سرپرستی ایتام را بر عهده گیرند، امتیاز ویژه اعطا می‌شود.
در سال جاری تعداد مددجویان این نهاد در ماکو یکهزار و ۷۰۸ خانوار بود اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، تعداد ۶۶۶ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات دو برابری یارانه، وام های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.
کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۳۶۶ خانوار با پنج هزار و ۵۲۰ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۹٫۰۴ درصد را تشکیل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =