اعضای کانون ماکو بیش از ۶ هزار جلد کتاب به امانت گرفتند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ماکو گفت: اعضای کانون این شهرستان در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۶ هزار و ۵۳۹ جلد کتاب به امانت گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، لیلا خوش خلق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در کتابخانه این کانون ۱۳هزار و ۲۵۰ جلد کتاب با ۲ هزار و ۲۵۵ عنوان جلد در موضوعات مختلف وجود دارد.
وی افزود: ۲ هزار و ۳۸۳ نفر عضو این کانون از ۳۴ عنوان فعالیت هنری، فرهنگی و ادبی این مرکز استفاده می کنند.
خوش خلق عمده ترین فعالیت های کانون را قصه گویی، شعرخوانی، نمایش عروسکی، نمایش فیلم، نشریه دیواری، کتابخوانی، نقاشی، سفالگری، معرفی وقایع، معرفی شخصیت، معرفی و بحث و روخوانی کتاب، نوشتن خلاق و دیگر فعالیت های فرهنگی و هنری عنوان کرد.
وی هدف از خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را ضمن رشد علایق و استعدادها، توجه به گرایش ها عنوان کرد و گفت: دانش آموزان از سن های هفت تا ۱۷ سالگی در کانون عضو و در این راستا به مطالعه و کتابخوانی با شیوه های خلاق تشویق می شوند.
وی بیان کرد: ۲ مربی فرهنگی، یک مربی هنری برای نقاشی و سفالگری و یک مربی ادبی در مورد نوشتن خلاق و کارگاه داستان، آموزش اعضای این کانون را برعهده دارند.
وی در رابطه با موفقیت های کسب شده توسط اعضای این کانون افزود: ۱۵ مقام بین المللی و بیش از پنجاه مقام کشوری و استانی ازجمله دستاوردهای این کانون می باشد.
به گزارش خبرماکو، ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است و در داخل محدوده منطقه آزاد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سه =