۵٫۴ میلیارد ریال هزینه درمان مددجویان ماکو پرداخت شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: امسال پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در حوزه سلامت و درمان مددجویان شهری و روستایی این نهاد هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محمد محمدنژاد  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو ۲ هزار و ۳۶۶ خانوار است که علاوه بر پرداخت مستمری ماهیانه، هزینه درمان آنها نیز پرداخت می شود.
وی افزود: همچنین ۲۳۴ نفر از مددجویان این نهاد تحت پوشش کامل بیمه تامین اجتماعی هستند و از مزایای بیمه در صورت فوت، از کار افتادگی و بازنشستگی برخودار خواهند شد که ۱۰۰ درصد حق بیمه این مددجویان توسط کمیته امداد به حساب سازمان تامین اجتماعی به صورت ماهانه واریز می شود.
به گزارش خبرماکو، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.
در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.
ماکو یکی از شهرهای شمال استان آذربایجان غربی در داخل محدوده منطقه آزاد واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =