۹۷۸ نیکوکار ماکویی در طرح اکرام ایتام مشارکت کردند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: ۹۷۸ خیّر طی ۱۰ ماهه نخست امسال در راستای عمل به آموزه های اسلامی در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت کرده و سرپرستی حداقل یک یتیم را متقبل شده اند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محمد محمدنژاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حال حاضر ۱۹۳ یتیم و ۳۶۵ فرزند خانواده بی بضاعت در قالب طرح های اکرام ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند.
وی افزود: در ۱۰ ماه امسال بیش از پنج میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال کمک از سوی خیران به این افراد صورت گرفته که نسبت به سال گذشته ۱۲درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه مبالغ کمک شده جهت رفع مشکلات ایتام در زمینه تأمین مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان هزینه می شود، اضافه کرد: افراد نیکوکار می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ایتام، یتیم موردنظر خود را نیز برای کمک های مالی مستمر انتخاب کنند.
به گزارش خبرماکو، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنان از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.
در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.
در سال جاری تعداد مددجویان این نهاد در ماکو یکهزار و ۷۰۸ خانوار بود اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، تعداد ۶۶۶ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات دو برابری یارانه، وام های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.
کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۳۶۶ خانوار با پنج هزار و ۵۲۰ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۹٫۰۴ درصد را تشکیل می دهند.
این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 19 =