بیش از ۲۶۸ هزار دستگاه کامیون از مرز بازرگان عبور کرد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه این مرز یکی از پایانه های مهم زمینی کشور است، گفت: طی سال گذشته ۲۶۸ هزار و ۷۸۵ دستگاه کامیون از این مرز عبور کرد.

جابر اکبرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز را ۷۷۳ دستگاه عنوان کرد و افزود: در این مدت ۱۱۹ هزار و ۵۲۴ دستگاه کامیون از کشور خارج شد که نسبت به سال قبل از آن ۲ درصد افزایش داشت.
وی ادامه داد: تردد کامیون ها در مسیر ایران – ترکیه در سال گذشته چهار درصد کمتر از سال ۱۳۹۶ بوده است.
مدیر پایانه مرزی بازرگان از تردد یک میلیون و ۳۷۴ هزار و ۹۴۷ مسافر طی یک سال گذشته از طریق این پایانه خبر داد و بیان کرد: میانگین تردد روزانه مسافر از این مرز سه هزار و ۹۵۱ نفر بوده که از کاهش ۱۶ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۶ برخوردار بوده است.
به گزارش خبرماکو آذربایجان غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.
کل پایانه های مرزی کشور ۲۲ مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می رود و در شمال آذربایجان غربی واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 14 =