بیش از ۵ هزار مسافر نوروزی از خدمات هلال احمر ماکو بهره مند شدند

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو -رییس جمعیت هلال احمر ماکو گفت: از اجرای طرح نوروزی پنج هزار و ۱۴۳ نفر به پست های ایمنی و سلامت این جمعیت مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شدند.

سجاد اسماعیل زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو  اظهار داشت: از این تعداد، ۶۶ نفر از خدمات خیمه نماز، یک هزار و ۴۷۶ نفر از خدمات ایستگاه سلامت و ۲ هزار و ۴۹۲ نفر نیز از بخش دوستدار کودک استفاده کردند.
وی با اشاره به پیوستن یک هزار و ۱۰۹ نفر به کمپین بهرفت در ماکو بیان کرد: در ایام نوروز امسال، بیش از سه هزار و ۹۹۸ نقشه، سه هزار و ۳۳۹ بروشور و ۲هزار و ۱۴۷ محصول آموزشی و انگیزشی در بین مسافران و گردشگران توزیع شد.
وی از گزارش ۱۰ مورد حادثه رانندگی به پایگاه های امداد و نجات هلال احمر ماکو خبر داد و اضافه کرد: این حوادث ۱۴ مصدوم داشته که ۹ نفر به مراکز درمانی منتقل و پنج نفر نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.
رییس جمعیت هلال احمر ماکو ادامه داد: در طرح امداد و نجات نوروزی امسال ۳۰ نیروی عملیاتی و امدادی و ۲ دستگاه آمبولانس ارائه خدمت کردند.
اسماعیل زاده افزود: چهار پایگاه پست های ایمنی و سلامت و ۲ پایگاه امداد و نجات در ایام نوروز برای مسافران نوروزی در شهرستان ماکو در نظر گرفته شده است.
به گزارش خبرماکو، ماکو از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هجده =