حدود ۱۹ هزار مسافر نوروزی در منطقه آزاد ماکو اقامت کردند

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در ایام نوروز امسال، ۱۸ هزار و ۶۰۷ مسافر نوروزی در مراکز اقامتی این منطقه اقامت کردند.

مهدی عبدالله‌زاده روز جمعه  در گفت و گو با خبرنگار  جمعه اظهار داشت: در این مدت سه هزار و ۴۹۳ مسافر در هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها و ۲ هزار و ۶۴۱ نفر هم در مهمانپذیر ها حضور یافتند.
وی با اشاره به راه‌اندازی واحدهای بوم‌گردی طی ۲ سال اخیر در منطقه آزاد ماکو افزود: در این واحدها نیز در ایام نوروز امسال ۲۶۱ مسافر نوروزی اقامت داشتند.
وی ادامه داد: در نوروز امسال ۷۵۶ هزار و ۴۸۳ مسافر وارد منطقه آزاد ماکو شده و از زیبایی های طبیعی و تاریخی آن بازدید کردند.
به گزارش خبرماکو، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =