خروج از مرز بازرگان ۴۷ درصد کاهش یافت

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – مدیر پایانه مرزی بازرگان گفت: خروج ایرانی ها از این پایانه مرزی طی سال گذشته/۱۳۹۷/ ۴۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

جابر اکبرپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو میانگین روزانه خروج ایرانی ها را سه هزار و ۹۵۱ نفر عنوان کرد و افزود: پارسال ۳۰۲ هزار و ۳۰۹ مسافر ایرانی از پایانه مرزی بازرگان خارج شدند در حالی که این رقم طی سال قبل از آن ۵۶۴ هزار و ۱۱۹ نفر بود.
وی با بیان اینکه ورود مسافر ایرانی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲ درصد کاهش داشت، افزود: ورود مسافر ایرانی در مدت مشابه سال قبل ۵۴۶ هزار و ۱۲۳ نفر بود.
وی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته هشت هزار و ۵۸۷ دستگاه اتوبوس از این پایانه تردد داشت، اضافه کرد: این تردد نسبت به سال ۱۳۹۶ با ۱۷هزار و ۴۴۲ دستگاه، ۵۱ درصد کاهش یافت.
به گزارش خبرماکو، مرز بازرگان از جمله مرزهای مهم واردات و صادرات کشور به شمار می رود که در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.
شهر مرزی بازرگان به عنوان نقطه خروجی مرز ایران به ترکیه در دامنه کوه آرارات قرار گرفته و نقطه انتهایی مسیر جاده ابریشم در ایران که از پل خاتون در مرز ترکمنستان شروع شده و پس از عبور از استان های خراسان، سمنان، تهران، قزوین و زنجان از آذربایجان غربی عبور کرده است، محسوب می شود.
این شهر از طرف شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار دارد و دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =