فرماندار: سرانه فضای بهداشتی شوط ۲٫۵ برابر افزایش یافته است

منطقه آزادماکو – خبرماکو – فرماندار شوط گفت: با احداث و بهره برداری از پروژه های بهداشتی و درمانی جدید، سرانه بهداشتی این شهرستان به ۲٫۵ برابر افزایش یافت.

به گزارش خبرماکو، حسن عبدالهی اصل روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، اظهار داشت: خدمات دولت در حوزه سلامت این شهرستان بسیار چشمگیر است و مردم منطقه از برکت های آن بهره مند هستند.
وی اضافه کرد: مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شوط با یکهزار و۲۱۸ مترمربع زیربنا، پایگاه سلامت شهری شوط با ۲۷۵ مترمربع زیربنا و پروژه کلینیک تخصصی این شهر با ۷۶۰ مترمربع زیربنا تنها بخشی از زیرساخت های احداثی طی سال های اخیر در این شهرستان است.
وی ادامه داد: مرکز جامع سلامت شهر مرگنلر با هزار مترمربع زیربنا، مرکز جامع سلامت روستای مخور با ۷۰۰ مترمربع زیربنا، مرکز جامع سلامت روستای تازه کند و پایگاه فوریت های پزشکی شهر «یولاگلدی» نیز از دیگر طرح های مهم دولت تدبیر و امید در این شهرستان به شمار می رود.
به گزارش خبرماکو، در این آیین دکتر رضا قربانی به عنوان مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان شوط معرفی و از خدمات دکتر محمدرضا مینایی تجلیل شد.
شهرستان شوط در شمال آذربایجان غربی و در محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی ماکو قرار دارد و در به فاصله ۲۵۷ کیلومتر از مرکز استان واقع شده است.
این شهرستان از طرف شمال به شهرستان های ماکو و پلدشت، از غرب به شهرستان چالدران، از جنوب به چایپاره و از شرق به شهرستان پلدشت محدود شده و با ۹۳۱ کیلومترمربع مساحت، کوچکترین شهرستان آذربایجان غربی محسوب می شود.
شهرستان شوط مطابق آمار سرشماری سال ۱۳۹۵، دارای ۵۵ هزار و ۶۸۲ نفر جمعیت است که این تعداد برابر ۷۱/۱ درصد کل جمعیت استان را شامل شده و چهاردهمین شهرستان از هفده شهرستان استان از نظر جمعیتی است.
شهرستان شوط طی سال ۱۳۸۶ به مرکزیت شهر شوط از شهرستان ماکو جدا شد و طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ این شهرستان دارای ۲ بخش مرکزی و قره قویون، چهار دهستان و ۲ شهر شوط و مرگنلر و ۷۰ روستاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دو =