مدیرغذا و دارو: پارسال ۲۱ هزار قلم مواد غذایی غیرمجاز در ماکو امحا شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو -مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: پارسال حدود ۲۱ هزار قلم انواع موادغذایی فاسد، غیرمجاز و تقلبی در این منطقه جمع آوری و امحا شد.

اسلام یادگاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این اقلام در ۶۱۵ بازرسی مشترک همکاران حوزه غذا و داروی سازمان و همکاران شبکه بهداشت و درمان سه شهرستان جمع آوری شد.
وی افزود: این اقلام از خواروبار فروشی ها، عمده فروشی، فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، لوازم آرایشی و بهداشتی، رستوران ها، غذاخوری ها، قصابی ها، تالارها، مراکز تولید شیرینی، عرضه بستنی و آبمیوه، داروخانه ها، عطاری ها، مراکز تره بار، انبار مواد غذایی، آرایشگاه های مردانه و زنانه، مطب پزشکان، دندانپزشکان، استخرها و کارخانجات تولیدی سلامت محور جمع آوری شد.
وی ادامه داد: همچنین در این بازرسی ها یکهزار و ۸۱۹ کیلوگرم و چهار هزار و ۲۹۲ لیتر مواد غذایی و بهداشتی جمع آوری و امحا شد.
به گزارش خبرماکو، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =