نمایشگاه مردم شناسی و نوستالژی در ماکو دایر شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماکو گفت: نمایشگاه مردم شناسی و نوستالژی بهرام مستوفی همزمان با ایام نوروز در راستای بازدید مسافران نوروزی در خانه حسن خان تیموری این شهر دایر شد.

علی خورابلو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: ۳۰۰ قلم اشیای قدیمی در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان، میهمانان و مسافران نوروزی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این نمایشگاه از ۲۹ اسفند به مدت ۲۰ روز، صبح و بعدازظهر در محل اداره میراث فرهنگی ماکو دایر است.
وی اضافه کرد: اشیای قدیمی نمایشگاه شامل انواع لوازم زندگی سنتی، بازرگانی قدیم، دوربین های عکاسی، آپارات سینمایی، لوازم آشپزخانه، فانوس، آرایش سنتی، ادوات جنگی، اداوت کشاورزی، انواع قفل چفت و بند با بیش از ۱۰۰سال قدمت، ظروف مینا کاری، خیاطی قدیمی، نسخ کتاب و چاپ سنگی، مجموعه تمبر، اسکناس و سکه قدیمی، ساعت، تلفن و صنایع دستی است.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماکو اضافه کرد: بهرام مستوفی مجموعه دار خصوصی جوان فعال در عرصه جمع آوری اشیاء و آثار قدیمی که با همکاری این اداره نسبت به اخذ مجوز های لازم در جمع آوری در رسته دوربین های عکاسی و فیلمبرداری قدیمی اقدام کرده است.
به گزارش خبرماکو، خانه حسن خان تیموری که هم اکنون محل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماکو است در سال ۱۳۲۶هجری قمری در ۲ طبقه به سبک معماری ایرانی و روسیه تزار در جهت شرق و غرب در مساحت ۶۰۰ مترمربع احداث شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 12 =