۱٫۲ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در ماکو معدوم شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو- مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: یکهزار و ۲۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی در این شهرستان جمع آوری و معدوم شده است.

رحیم صمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: در این راستا ۱۰ مکان بهداشتی متخلف پلمب و صاحب ۱۱ مرکز نیز پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی ادامه داد: ارتقای سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی و کنترل بیماری های مرتبط با مواد غذایی از اهداف اجرای این طرح است.
وی بیان کرد: این طرح همه ساله در آستانه تعطیلات نوروزی با هدف کنترل ویژه بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، تفریحی، گردشگری و اماکن ویژه غذایی اجرا می شود و تا ۲۰ فروردین سال آینده ادامه می یابد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو اضافه کرد: همشهریان و مسافران نوروزی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در سطح مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراتب را از طریق سامانه رایگان ۱۹۰ وزارت بهداشت یا شماره تلفن «۳۴۲۲۷۱۲۹ – ۰۴۴» به واحد بهداشت محیط حرفه ای این شبکه اعلام کنند.
به گزارش خبرماکو، شهرستان ماکو در شمال آذربایجان غربی واقع شده است و به لحاظ قرار گرفتن در مرکز منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو و نزدیکی به مرز بازرگان از مناطق گردشگرپذیر این استان به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =