۵۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در ماکو امحا شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: سال گذشته ۵۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در این شهرستان کشف و امحا شد.

رحیم صمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این اقلام که شامل اقلام خوراکی، نوشیدنی و موارد مصرفی شهروندان بود، طی ۴۸ ساعت گذشته کشف و ضبط شد.
وی افزود: در این راستا با اخذ مجوزهای لازم از مراجع قانونی، یک واحد بوفه مواد غذایی، یک واحد رستوران و یک واحد شیرینی فروشی را به دلیل تخلف های بهداشتی پلمب شد.
وی ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط به صورت روزانه از همه مراکز و اماکن تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی، رستوران ها، کشتارگاه ها و شیرینی فروشی ها بازدید می کنند، در صورت مشاهده موارد تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف، موارد را جمع آوری و معدوم می کنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: سامانه رایگان ۱۹۰ وزارت بهداشت و شماره ۳۴۲۲۷۱۲۳ واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه، آماده دریافت شکایت های مردمی در خصوص رسیدگی به تخلف های بهداشتی است.
به گزارش خبرماکو، شهرستان ماکو با بیش از ۹۷ هزار نفر جمعیت یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی با ۲ کشور ترکیه و جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =