۵۸٫۴ درصد اماکن روستایی ماکو سنددار شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – رییس اداره بنیاد مسکن ماکو گفت: هفت هزار و ۷۵۸ واحد مسکونی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار در این شهرستان وجود دارد که تاکنون بیش از چهار هزار و ۵۳۳ واحد از این تعداد سنددار شده است.

سید حیدر طالب زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: طرح سنددار کردن اماکن روستایی در ۸۰ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان ماکو در حال اجراست.
وی با اشاره به اینکه شهر بازرگان نیز جزو شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در این شهرستان است، ادامه داد: تاکنون ۲ هزار و ۳۱۴ مکان از خدمات طرح سنددار کردن این اداره بهره مند شده که ۸۵٫۴ درصد اماکن مسکونی این شهر است.
وی گفت: سرعت بخشیدن به اجرای طرح سند دار کردن اماکن روستایی بالای ۲۰ خانوار و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیازمند همکاری بیش از پیش مردم است.
رییس اداره بنیاد مسکن ماکو با اشاره به اینکه طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می گیرد، اضافه کرد: ۲۴٫۷ درصد روستاهای این شهرستان طرح هادی روستایی در آنها اجرا شده است.
به گزارش خبرماکو، شهرستان ماکو دارای ۱۷۸ آبادی است که در ۸۰روستا بالای ۲۰خانوار برای اماکن سندار صادر می شود، همچنین شهر بازرگان نیز با جمعیتی زیر ۲۵ هزار خانوار، دارای ۲هزار و ۷۱۰واحد مسکونی برای ۲هزار و ۳۱۴ واحد مسکونی سند صادر شده است.
تعداد خانوار روستایی مشمول طرح در این شهرستان ۱۰هزار و ۲۶ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳۸هزار و ۱۹۱ نفر ، ۴۰٫۳درصد جمعیت این شهرستان در این روستاهای ۲۰خانوار سکونت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =