آتش سوزی جزئی در فرودگاه ماکو مهار شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو با انتشار اطلاعیه ای از مهارشدن آتش سوزی جزئی امروز /یکشنبه/ در فرودگاه ماکو خبر داد.

به گزارش ایرنا این اطلاعیه با توجه به انتشار فیلم آتش سوزی فرودگاه ماکو در فضای مجازی و رفع نگرانی شهروندان صادر شد.
در این اطلاعیه آمده است: در اثر اتصال کابل برق، آتش سوزی مختصری در یکی از اتاق های ساختمان CIP مجاور فرودگاه ماکو به وقوع پیوست که با تلاش نیروهای آتش نشانی فرودگاه به سرعت خاموش و از سرایت آتش به سایر اتاق های ساختمان یاددشده جلوگیری شد.
در این اطلاعیه تاکید شده است: هیچ گونه خسارتی به تاسیسات اصلی فرودگاه وارد نشده و خللی در فعالیت های آن ایجاد نشده است.
به گزارش خبرماکو نخستین پرواز رسمی از فرودگاه منطقه آزاد ماکو ۲۳ اسفند سال ۱۳۹۵ با حمل خانواده های شهدا به عنوان مسافر با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به سوی مشهد انجام شد تا فرودگاهی که در کمتر از ۲ سال احداث شده بود، با استفاده از ترمینال موقت مورد بهره برداری قرار گیرد.
در حال حاضر سه فرودگاه ارومیه، خوی و ماکو در آذربایجان غربی فعال است؛ توسعه فرودگاه ها در این استان زمینه حضور بیشتر گردشگران و سرمایه گذاران را فراهم می کند و به رونق اقتصادی این خطه کم برخودارتر منجر می شود.
ارتباطات و دسترسی آسان نکته کلیدی در مقوله توسعه بوده و از این رو وجود فرودگاه در شمال آذربایجان غربی برای شهرستان های همجوار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهار =