آزادراه بازرگان – مرند با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی می‌شود

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو -مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: آزادراه بازرگان – مرند در سفر آتی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به این منطقه کلنگ زنی می‌شود.

غلامرضا سلیمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: عملیات اجرایی قطعه سوم آزادراه بازرگان – مرند به طول ۱۹۰ کیلومتر با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شده و کلنگ زنی رسمی آن نیز با حضور رییس جمهوری خواهد بود.
وی افزود: قطعه سوم این طرح به طول ۷۰ کیلومتر از بازرگان تا گیت ورودی منطقه آزاد ماکو واقع شده است.
وی ادامه داد: این طرح با سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی و سهم ۶۵ درصدی بخش خصوصی در مقابل سهم ۳۵ درصدی دولت احداث می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: آزادراه بازرگان – مرند در جاده ابریشم و حلقه اتصال کریدورهای بین المللی شرق به غرب احداث و به عنوان دروازه اتصال آسیا به اروپا از آن استفاده می شود.
سلیمانی اظهار داشت: منطقه آزاد ماکو برای توسعه حمل و نقل ترکیبی این آزادراه اقدامات قابل توجهی انجام داده زیرا مرز بازرگان با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور، بسیار مهم و کاربردی است.
وی احداث این آزادراه را گره گشای مشکلات ترانزیتی و اتصال اروپا به آزاد راه تبریز – تهران بر شمرد و گفت: پیش بینی می شود با احداث این آزادراه، ترانزیت بین المللی روزانه به سه هزار کامیون در روز افزایش پیدا کند.
به گزارش خبرماکو، منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 6 =