آیین نامه موضوع ماده ۸۸ قانون نظام صنفی در منطقه آزاد ماکو اجرا می‌شود

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – سرپرست مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد گفت: آیین نامه موضوع ماده ۸۸ قانون نظام صنفی با هدف بهبود فضای کسب و کار و توسعه رقابت در منطقه آزاد ماکو اجرا می‌شود.

علی قنبری، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این آیین نامه با همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و دبیرخانه هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور تحت عنوان آیین نامه نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی در مناطق آزاد تهیه و از سوی وزیر محترم صمت ابلاغ و پس از ارائه نظرهای کارشناسی سازمان‌های مناطق آزاد و اعمال اصلاحات لازم در منطقه آزاد ماکو اجرایی شد.
وی ادامه داد: برای اجرای این قانون در هر یک از شهرستان‌های محدوده این منطقه کمیسیون‌های نظارت بر سازمان‌های صنفی تشکیل و اعضای آن تعیین شد و ریاست هر سه کمیسیون بر عهده سازمان منطقه آزاد ماکو است.
قنبری اضافه کرد: منطقه آزاد ماکو با توجه به وسعت و وجود سه شهرستان در داخل محدوده آن، در اجرای این طرح پیش قدم شده است.
به گزارش خبرماکواک، منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =