بیش از ۳٫۶ کیلوگرم مواد مخدر در گمرک بازرگان کشف شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – سرپرست اداره کل گمرک بازرگان گفت: ماموران گمرک در بازرسی از چمدان سه مسافر خروجی، سه کیلو و ۶۳۵ گرم مواد مخدر از نوع تریاک و مشکوک به حشیش کشف کردند.

صادق نامدار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو با اشاره به اینکه این مقدار مواد به طرز ماهرانه ای در چمدان جاسازی شده بود، افزود: ماموران گمرک با استفاده از دستگاه «ایکس ری» و پس از بررسی چمدان مسافر خروجی موفق به شناسایی این مواد شده و متهمان را پس از تشکیل پرونده جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل دادند.
به گزارش خبرماکو، بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
روزانه هزاران مسافر و وسایل نقلیه از طریق مرز بازرگان تردد کرده و ماموران گمرک با دقت و هوشیاری و همچنین استفاده از تجهیزات کنترلی به صورت شبانه روزی کنترل های لازم را انجام می دهند.
این گمرک در سال ۱۳۰۵ شمسی تاسیس شده و تنها مرز بین المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + بیست =