فرماندار: کیفیت آب پلدشت در پی طغیان رود ارس کاهش یافته است

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو -فرماندار پلدشت گفت: طغیان رود ارس که ناشی از افزایش بارندگی ها و آب شدن برف در کوه آرارات می باشد، کیفیت آب شرب این شهرستان را کاهش داده است و ساکنان آب شرب را از طریق تانکرهای توزیع تامین می کنند.

مهران صفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو با اشاره به اینکه آب شرب پلدشت از دو منبع نزدیک به رود ارس تامین می شود، افزود: در زمان حاضر آب شرب سالم از طریق تانکرهای آب و به صورت رایگان بین مردم پلدشت توزیع می شود.
وی بیان کرد: به محض اطلاع از طغیان رود ارس طی چند روز گذشته، آب شرب لوله کشی شهری قطع شد تا مسئولان مربوطه منبع های آب را آزمایش و ضدعفونی کنند تا خطری همشهریان را تهدید نکند.
وی تصریح کرد: آب شهرستان از صبح روز گذشته/چهارشنبه/ وارد شبکه شده است تا مردم برای استحمام، شست و شو و کارهای روزانه از آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: دبی آب رودخانه ارس در شرایط کنونی ۴۰۰ مترمکعب است و طبق بازدیدهای میدانی از منطقه، هیچ خطری پلدشت و ساکنان آن را تهدید نمی کند.
وی گفت: منابع تامین کننده آب شرب پلدشت باید جابجا شود تا دیگر شاهد چنین مواردی در سطح شهرستان نباشیم.
به گفته وی ساکنان پلدشت می توانند آخرین اخبار را از منابع اصلی و معتبر تهیه کرده و به شایعات توجه نکنند؛ این شهرستان در شرق ماکو و در کرانه جنوبی رود ارس قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =