محموله کمک های «اسلواکی» به سیل زدگان وارد کشور شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو -سرپرست اداره کل گمرک بازرگان گفت: یک محموله کمک از «اسلواکی» به مناطق سیل زده از طریق این مرز وارد کشور شد.

«صادق نامدار» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این محموله ها شامل چادر، پتو، پمپ گازوئیلی، ژنراتور، فلاسک، چکمه، ظروف یکبار مصرف و تشک کاهی است.
وی افزود: این اقلام با استفاده از یک دستگاه تریلر وارد کشور شد و با حضور سفیر اسلواکی در ایران و نمایندگان جمعیت هلال احمر به سمت تبریز انتقال یافت.
وی ادامه داد: این محموله ۶۰ هزار و ۷۰ کیلوگرم وزن و ۱۱ هزار یورو ارزش دارد و به زودی در اختیار سیل زدگان مناطق مختلف کشور قرار می گیرد.
به گزارش خبرماکو پیش از این نیز دو محموله کمک های کشور ترکیه شامل چادر، پتو، وسایل بهداشتی و سِت ظروف در ۱۱ فروردین و ۱۲۴ سِت آشپزخانه، ۶۰۰ تخته پتو و ۱۲۰ تخته چادر در شامگاه ۲۸ فروردین سال جاری از طریق مرز بازرگان وارد کشور شده بود.
مرز بازرگان از سمت شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفته است؛ این مرز که به صورت شبانه روزی فعال است، دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + بیست =