پلدشت گرم ترین شهر آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته بود

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: پلدشت در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۳۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم ترین منطقه در بین شهرهای آذربایجان غربی بود.

اردلان محمدپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: در شبانه روز گذشته، شهرستان های شوط، خوی و میاندوآب نیز به ترتیب با ۲۹، ۲۸ و ۲۷ درجه سانتی گراد بیشترین دما را تجربه کرده و تکاب نیز با ۵ درجه خنک ترین منطقه استان بود.
وی با بیان اینکه برای ۲۴ ساعت آینده نیز هوای آذربایجان غربی جوی آرام و پایدار خواهد داشت، ادامه داد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که امواج ناپایدار بارشی از فردا /شنبه/ آسمان آذربایجان غربی را فرا می گیرد.
محمدپور اضافه کرد: استقرار این امواج موجب افزایش ابر و رگبارهای موقت باران همراه با رعد و برق می شود و تا عصر روز یکشنبه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
رییس اداره هواشناسی مهاباد اظهار داشت: در شبانه روز گذشته دمای هوای ارومیه بین ۱۲ تا ۲۷ و مهاباد بین ۹ تا ۲۶ درجه سانتی گراد در نوسان بود.
به گزارش خبرماکو، آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان های شمال غربی کشور در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه آن حدود ۳۴۰ میلی متر است؛ بارش ها در این استان از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =