به اهتمام دولت تدبیر و امید؛ حدود ۳٫۸ میلیارد ریال کالا بین نیازمندان ماکویی توزیع شد

منطقه آزاد ماکو – خبر ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: در ایام ماه مبارک رمضان امسال به همت دولت تدبیر امید، سه میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال سبد کالا بین مددجویان این شهرستان توزیع شده است.

محمد محمدنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو بیان کرد: این مقدار سبد کالا بین ۲هزار و ۳۹۵ خانوار نیازمند توزیع شده است.

وی افزود: از این تعداد، یکهزار و ۱۷۳ خانوار مربوط به روستاهای ماکو بوده است.

به گزارش خبرماکو، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۴۰ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.

در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.

در سال جاری تعداد مددجویان این نهاد در ماکو یکهزار و ۷۰۸ خانوار بود اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثر فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۶۶۶ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات دو برابری یارانه، وام های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.

کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۳۹۵ خانوار با پنج هزار و ۳۱۸ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۹.۰۴ درصد را تشکیل می دهند.

این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 6 =