رئیس دادگستری ماکو: تعداد پرونده های قضایی برازنده نظام اسلامی نیست

رئیس دادگستری ماکو با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته ۵۰ هزار و ۸۹۵ پرونده به محاکم قضایی این شهرستان وارد یا خارج شده است، گفت: این میزان پرونده برازنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

تقی یعقوبی روز چهارشنبه در دومین جلسه شورای اداری شهرستان ماکو طی سال جاری، اظهار داشت: تعداد ۲۶ هزار و ۲۲۲ پرونده وارد سیستم قضائی شهرستان شده و ۲۴ هزار و ۶۷۳ پرونده از کل حوزه شهرستان خارج شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه از این تعداد نیز ۱۰ هزار و ۶۰۸ پرونده وارد دادگاه و ۱۰ هزار و ۷۷۵پ رونده خارج شده، افزود :۱۳ هزار و ۸۶۷ پرونده نیز به دادسرا وارد و ۱۳ هزار و ۸۹۸ پرونده خارج شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ همکار قضایی وظیفه رسیدگی به پرونده های تشکیل شده در دادگستری را بر عهده دارند، اضافه کرد: ضرب و جرح عمدی با ۶۹۹ پرونده در صدر اتهامات قرار دارد و عبور از مرزهای غیرمجاز یا ممنوعه با تشکیل حدود ۵۹۰ فقره پرونده و سرقت مستوجب تعزیز با ۴۳۰ پرونده در رده‌های بعدی است.

رئیس دادگستری ماکو اعلام مفقودی اشیاء، اموال، مدارک، توهین به اشخاص عادی، ایراد صدمه و خسارت بدنی غیرعمد بر اثر تصادف، رانندگی بدون پروانه رسمی و غیره را از مهمترین پرونده های دادگستری این شهرستان ذکر کرد.

در پایان این جلسه امیر نعنائی و شهرام خلیل زاده به عنوان بخشداران مرکزی و بازرگان ماکو معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 2 =