فریاد حمایت از فلسطین در ماکو طنین انداز شد

مردم مومن، ولایتمدار و روزه دار شهرستان ماکو امسال نیز با لبیک گفتن به آرمان های امام راحل، راهپیمایی حماسی و باشکوه روز جهانی قدس را با شعار «شکست معامله قرن و تثبیت آرمان فلسطین است» برگزار کردند.

به گزارش خبرماکو، مردم غیور این شهرستان مرزی اعم از زن و مرد، پیر و جوان، دانش آموز و طلبه روز جمعه /۱۰ خرداد / آخرین هفته ماه مبارک رمضان و همزمان با سراسر کشور با تجمع در جلوی بانک انصار بار دیگر اتحاد و انسجام خود را به رخ جهانیان کشیدند و ضمن ابراز انزجار از سیاست‌های منطقه‌ای استکبار جهانی و آتش افروزی ایادی کفر در کشورهای مسلمان، ندای حمایت از آزادی فلسطین را سر دهند.

مردم سلحشور و مرزدار همیشه در صحنه این شهرستان مثل سالیان گذشته، امروز آمدند تا با سر دادن شعارهای ضد استکباری و ضد استعماری «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» برگ زرین دیگری را در تاریخ سراسر افتخار خود بیافزایند و روز قدس بیادماندنی را به ثبت برسانند.

راهپیمایان با مشت‌های گره کرده و سردادن شعارهای «ما ذوالفقار حیدریم، فداییان رهبریم»، «فلسطین فلسطین حمایتت می کنیم»، «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده» و «الله اکبر» ضمن ابراز برائت از استکبار جهانی، حمایت خود را از مظلومان جهان و مردم فلسطین را اعلام کردند.

راهپیمایی ماکو در جلوی بانک انصار به عنوان محل شروع دور هم جمع شدند و پس از طی مسیر خیابان امام خمینی (ره)، میدان دفاع امام حسین (ع) و خیابان طالقانی جلوی مسجد جامع شهرستان ماکو گردهم آمدند و پس از سخنرانی «حجت السلام و المسلمین رضا ایراهیمی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی ماکو» قطعنامه این حماسه را قرائت کردند.

به گزارش خبرماکو، حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ هجری خورشیدی مصادف با سیزدهم رمضان ۱۳۹۹ هجری قمری، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز «حیات اسلام» نامیدند.

تا به امروز هر ساله نه فقط ایرانیان بلکه آزادی خواهان بسیاری از کشورهای جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریاد خود همبستگی بین‌المللی با ملت فلسطین و حمایت از حقوق قانونی آنان را اعلام می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =