پیش بینی تولید ۷ میلیون قطعه ماهی کپور در پلدشت

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو -مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی با اشاره به آغاز تکثیر ماهیان گرمابی در مرکز بازسازی ذخایر ژنتیکی آبزیان شهید کاظمی پلدشت گفت: تولید هفت میلیون قطعه انواع کپور در این مرکز برای سال جاری پیش بینی می شود.

معصوم فصیح روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: همه ساله به منظور حفظ و بازسازی ذخایر ارزشمند آبزیان منابع آبی استان انواع کپور ماهیان از جمله کپور، فیتوفاک، بیگ هد و آمور در مرکز شهید کاظمی پلدشت تکثیر و در دریاچه های پشت سدهای استان و سایر منابع رها می شود.

وی ادامه داد: این بچه ماهیان پس از طی پنج ماه دوره پرورش و رسیدن به اوزان ۱۰ گرم در ۱۰، در منابع آبی منطقه و بیش از ۲۲۱ مزرعه پرورش ماهی و استخرهای ذخیره آب کشاورزی در سطح استان رها می شوند.

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی با اعلام اینکه امسال سقف تولید لارو از ۲۵ میلیون قطعه به ۳۰ میلیون قطعه افزایش داشته است، اظهار داشت: هدف اساسی مدیریت شیلات، تنوع بخشی به گونه های ماهیان اقتصادی در سال رونق تولید است.

فصیح تصریح کرد: پیش بینی می شود در سال جاری درحدود ۱۵ هزارتن انواع ماهی و شاه میگو در استان تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود.

وی ادامه داد: مازاد تولیدات آبزیان استان علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای ترکیه، عراق، نخجوان و ارمنستان صادر می شود.

به گزارش خبرماکو، شرایط جغرافیایی، پر آبی و آب و هوای آذربایجان غربی این استان را مستعد برای پرورش آبزیان قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دوازده =