بیش از ۹ هزار دستگاه کامیون از مرز پلدشت عبور کرد

منطقه آزادماکو- ماکو- مدیر پایانه مرزی پلدشت با بیان اینکه این پایانه در میان پایانه های مرزی استان پس از بازرگان یکی از پایانه های مهم زمینی کشور است، گفت: در سه ماه نخست سال جاری ۹ هزار و ۲۵۶ دستگاه کامیون از این مرز عبور کرده است.

محمدرضا دربندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز را ۹۹ دستگاه عنوان کرد و افزود: در این مدت ۹ هزار و ۱۷۴ دستگاه کامیون از کشور خارج شد که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۱۵۹ درصد افزایش داشت.

وی ادامه داد: تعداد کامیون ورودی از طریق این مرز نیز ۸۵ دستگاه بود که نسبت به سال قبل ۲۵۴ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

وی از تردد ۷۱ هزار و ۷۲۸ مسافر طی سه ماه نخست سال جاری از طریق این پایانه خبر داد و بیان کرد: میانگین تردد روزانه مسافر از این مرز ۷۷۲ نفر بوده و از رشد ۶۵ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته برخوردار است.

آذربایجان غربی علاوه بر مرز مشترک با نخجوان در پلدشت و شمال عراق در تمرچین تنها استان کشورمان است که با ترکیه از طریق مرز بازرگان، رازی خوی و سرو ارومیه مرز زمینی دارد.

پایانه مرزی پلدشت از شاهراه‌های کم‌نظیر جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به بازارهای آسیای میانه از طریق آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

این پایانه در ۴۷ کیلومتری غرب ماکو و در جوار رودخانه مرزی ارس قرار دارد و حدود ۴۰ سال از فعالیت رسمی آن می‌گذرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − پنج =