هجدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی مناطق آزاد کشور در ماکو برگزار شد

منطقه آزاد ماکو – خبر ماکو – هجدهمین نشست مشترک معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد کشور با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و صنایع خلاق مناطق آزاد کشور در ماکو برگزار شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو روز سه شنبه در این نشست اظهار داشت: این اجلاس محل تبادل اندیشه و انتقال تجارب صاحبان اندیشه و ایده‌های قابل اجراست و می‌تواند ثمرات خوبی را به همراه داشته باشد.

حسین حمزه لو ادامه داد: جاذبه‌های طبیعی و وجود آثار تاریخی به همراه پیشینه ارزشمند طبیعی منطقه آزاد ماکو با ظرفیتی بسیار بالا می‌تواند باعث رشد و توسعه منطقه شود.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد کیش نیز در این اجلاس با اشاره به اهمیت تبیین و توسعه صنایع خلاق در مناطق آزاد ادامه داد: باید دوره ویژه‌ای در خصوص آشنایی با صنایع خلاق در این مناطق برگزار شود و از طریق نشریات و رسانه ها اطلاع رسانی صورت گیرد.

سعید پورعلی با بیان اینکه در صورتی که رونق و توسعه صنایع خلاق در مناطق آزاد دنبال شود، می‌توانیم یک مزیت رقابتی نیز ایجاد کنیم، افزود: مناطق آزاد می‌توانند به محورهای صنعتی و سرمایه گذاری در حوزه صنایع خلاق تبدیل شوند.

وی ادامه داد: نیاز به سرمایه‌گذاری در طرح‌های این حوزه نسبت به سایر حوزه‌های صنعت بسیار کمتر بوده و بازگشت سرمایه آن در دوره کوتاه‌تری انجام می‌شود.

نشست مشترک معاونان فرهنگی سازمان‌های مناطق آزاد به مدت سه روز از سه شنبه / ۲۵ تیرماه / شروع و تا پنجشنبه / ‌۲۷ تیر / ادامه خواهد داشت.

این نشست به صورت ادواری در مناطق آزاد کشور برگزار می شود که در طول روزهای این نشست در ماکو دوره ها و جلسات تخصصی با حضور اساتید مربوطه در مواردی چون کسب و کارهای جدید، توسعه برند، گردشگری، اقتصاد هنر، صنایع خلاق، استارتاپ ها و شتاب دهنده ها و موضوعات مرتبط برگزار می شود.

جمهوری اسلامی ایران دارای هفت منطقه آزاد شامل کیش، اروند، قشم، انزلی، ارس، چابهار و ماکو است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + ده =