۲۶۵ میلیون ریال صدقه در چالدران جمع آوری شد

منطقه آزاد ماکو- خبرماکو-مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) چالدران گفت: ۲۶۵ میلیون ریال صدقه در سه ماهه نخست امسال در این شهرستان جمع آوری شده است.

التفات رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: این میزان صدقه از ۲ هزار و ۳۸۰ صندوق بزرگ و کوچک شامل نزدیک به ۲ هزار و ۲۴۱ صندوق توزیع شده در خانواده‌ها و حدود ۱۳۹ صندوق در سطح شهر و روستا جمع آوری شده است.

وی بیان کرد: صدقات جمع آوری شده برای اجرای طرح‌های عمرانی، فرهنگی، تأمین جهیزیه، کمک هزینه درمان، اشتغال و کمک‌های موردی مددجویان تحت پوشش این نهاد هزینه می‌شود.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک‌های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می‌گذرد.

در سال‌های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال‌های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک‌های مشاوره‌ای بخشی از این وظایف است.

کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) چالدران ۲ هزار و ۹۰۷ خانوار با هفت هزار و ۴۶۰ نفر جمعیت بوده که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۲۴ درصد و از نظر جمعیتی ۱۷ درصد تحت پوشش کمیته امداد چالدران است.

این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یک =