۳۰۰میلیون ریال صدقه در پلدشت جمع آوری شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو- صدقه به عنوان یکی از عوامل کسب آرامش و آسایش و خوشبختی انسانها است، که باید به آن عمل و این عمل باعث می شود که از گزند آسیبها و بلاها بدور باشد، صدقه باعث کمک به حل مشکلات اقتصادی بعضی خانواده های بی بضاعت می شود، یکی از وظایف کمیته امداد خمینی (ره ) در این راستا می باشد که با جمع آوری صدقات از صندوقهای سطح شهر و منازل به یاری این خانواده ها می روند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدشت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: در طی سه ماهه سالجاری ۳۰۰میلیون ریال صدقه در این شهرستان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

بهمن رضایی افزود: این میزان صدقه از ۲ هزار و ۵۳۴ صندوق بزرگ و کوچک شامل نزدیک به ۲ هزار و ۳۷۶ صندوق توزیع شده در خانواده ها و حدود ۱۵۸ صندوق در سطح شهر و روستا جمع آوری شده است.

وی اضافه کرد: صدقات جمع آوری شده برای اجرای طرح های عمرانی، فرهنگی، تامین جهیزیه، کمک هزینه درمان، اشتغال و کمک های موردی مددجویان تحت پوشش این نهاد هزینه می شود.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۴۰ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.

در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود اما در سال های اخیر وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.

در شهرستان پلدشت ۲ هزار و ۷۰۵ خانوار با شش هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

شهرستان پلدشت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =