حضور ۸۴۲ جهادگر در اردوهای جهادی پلدشت

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو -فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت با اشاره به اینکه امسال ۸۴۲ جهادگر در اردوهای جهادی مناطق محروم این شهرستان شرکت کرده‌اند، گفت: در این اردوها اقداماتی نظیر مرمت، بهسازی، زیباسازی، محرومیت‌زدایی، آموزش‌های علمی و برداشت محصول انجام می‌شود.

سرهنگ پاسدار منصور یوسفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: اردوهای جهادی حرکت دسته جمعی است که در آن افراد با توجه به موقعیت کاری یا علمی که در جامعه دارند، طی یک برنامه اغلب کوتاه مدت و بدون انگیزه مالی در مناطق محروم کشور حاضر می شوند.

وی افزود: این جهادگران در حال حاضر به بهسازی و مرمت خانه محرومان در سطح شهر مشغول هستند و همچنین تعدادی دانشجویان بسیجی در روستاهای محروم برای دانش آموزان کلاس‌های تقویتی برگزار می‌کنند.

وی ادامه داد: در برداشت محصول گندم و هندوانه همگام با کشاورزان منطقه به یاری آنها رفتند و توانستند در این امر به کمک این محصولات را در زمان خود برداشت نمایند.

پلدشت در شرق شهرستان ماکو و در کرانه جنوبی رود ارس قرار دارد و مشتمل بر دهستان‌های چایباسار شرقی، زنگبار، گِچْلَرات شرقی و گچلرات غربی، ۷۲ آبادی و شهر پلدشت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + ده =