امسال ۲۶۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ماکو کشف شده است

منطقه آزادماکو – خبرماکو- فرماندار ماکو گفت: طی نیمه نخست سال جاری حدود ۲۶۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

حسین عباسی روز دوشنبه در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ماکو ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: این مقدار مواد با تلاش شبانه‌روزی نیروهای فرماندهی هنگ مرزی، انتظامی و گمرک بازرگان طی ۶ ماهه نخست امسال کشف و ضبط شده است.

وی افزود: در همین راستا ۲ دستگاه «ایکس‌ری» در سالن ورودی و خروجی، ۲ دستگاه «ایکس‌ری» کامیونی و چهار قلاده سگ در امر کنترل و کشف مواد مخدر و کالای قاچاق در مرز بازرگان مستقر شده است.

وی با اشاره به اینکه در مبادی غیررسمی این شهرستان قاچاق در حد صفر است، ادامه داد: تمرکز و تلاش قاچاقچیان و سوداگران بیشتر روی مرز بازرگان است و به همین علت باید توجه ویژه‌ای روی این مرز داشته‌ باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باید از تمامی ظرفیت‌های اجتماعی بهره برد، افزود: تمام دستگاه‌ها باید به تقویت جامعه مدنی در کشور کمک کنند و در مبارزه با این بلای خانمان‌سوز تلاش مضاعف داشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ماکو با تقدیر از زحمت‌های عوامل نظامی، انتظامی و امنیتی، گفت: مسئولان و مردم همواره قدردان زحمت‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی آنان هستند.

وی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خواست با شناسایی نقاط آلوده و آسیب‌پذیر و همچنین برگزاری همایش‌های آگاه‌سازی و نمایشگاه‌های آشنایی با آثار سوء مصرف مواد مخدر، اقشار مختلف جامعه را نسبت به تبعات گرایش به این مواد افیونی بیشتر مطلع کنند.

ماکو یکی از شهرستان‌های شمالی و مرزی آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود که با ترکیه و نخجوان هم‌مرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 13 =