قاچاقچی ارز در ماکو ۴۹۱ میلیون ریال جریمه شد

منطقه آزاد ماکو -خبر ماکو- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: یک قاچاقچی دلار در شهرستان ماکو به پرداخت ۴۹۱ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

محمد اقوامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: ماموران گمرک بازرگان در بازرسی از یک مسافر خروجی،  ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار ارز قاچاق را از وی کشف و ضبط کردند.

وی اظهار داشت: پس از ارجاع این پرونده به شعبه تعزیرات حکومتی ماکو، این قاچاقچی ارز به پرداخت ۴۹۱ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

وی همچنین از اعمال جریمه‌های سنگین برای قاچاقچیان در راستای حمایت از کالای ایرانی خبر داد و بیان کرد: یک قاچاقچی لوازم یدکی خودرو و البسه نیز در خوی به پرداخت ۷۳۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

اقوامی افزود: این میزان جریمه برای قاچاق ۱۴ عدد صفحه کلاچ، ۱۴۰ عدد واشر، ۲۰۵ ثوب بلوز و ۱۶۲ ثوب مانتو خارجی صادر شده است که علاوه بر جریمه نقدی، همه کالاهای قاچاق نیز با حکم قضات تعزیرات حکومتی ضبط و در اختیار دولت قرار گرفت.

مرزی بودن آذربایجان‌غربی از یک سو و وجود پنج پایانه مرزی فعال از سوی دیگر این استان را به محل تردد و سواستفاده قاچاقچیان کالا و ارز تبدیل کرده‌است.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این استان در حدود ۹۶۷ کیلومتر بوده به طوری که این استان از طرف شمال نزدیک به ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب نزدیک به ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف مغرب نزدیک به ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =