پرداخت یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال زایی مددجویان پلدشت

منطقه آزادماکو – خبرماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدشت گفت: طی ۶ماهه سال‌جاری یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال زائی مددجویان این شهرستان پرداخت شده است.

بهمن رضایی روز  چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این مقدار تسهیلات برای ۵۰نفر پرداخت شده است و ۱۲۰نفرنیز جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی و در حال تکمیل پرونده خود هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه تا پایان سال جاری برای  ۱۶۲ طرح اشتغال مددجویی در این شهرستان تسهیلات بانکی، امدادی پرداخت خواهد شد، افزود: برای این طرح ها ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

وی افزود: این تسهیلات از منابع بانکی سه میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان، از محل توسعه پایدار روستایی یک میلیارد و ۸۵۵ میلیون تومان و از منابع نیز ۶۵۵میلیون تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: اعطای تسهیلات در حوزه های صنفی، صنعت، کشاورزی، قالیبافی و دامپروری است.

به گزارش خبرماکو، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) چندی پیش سیاست‌های اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد با اولویت مناطق مرزی، محروم و روستایی و اعطای امتیاز ویژه به برخی از مددجویان را ابلاغ کرد.

بر اساس این سیاست ها، از طریق استعدادسنجی، آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و اعطای وام، زمینه توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانوارهای نیازمند فراهم می شود تا نیازمندان در تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی نقش موثری داشته باشند.

در این بخشنامه مناطق مرزی، محروم و روستایی در اولویت اجرای طرح‌های اشتغال قرار دارد و طرح های متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه یا طرح های منجر به مهاجرت معکوس از شهر به روستا حمایت می‌شود.

علاوه بر این به مددجویان مجری طرح‌های اشتغال دانش‌بنیان و کارآفرین و طرح‌های مربوط به اشتغال مردانی که با زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد ازدواج کنند یا سرپرستی ایتام را بر عهده گیرند، امتیاز ویژه اعطا می‌شود.

در شهرستان پلدشت ۲ هزار و ۷۶۰ خانوار با هفت هزار و ۷۸۲ نفر جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) است؛ شهرستان پلدشت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

۷۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شانزده =