پلدشتی ها بیش از ۶ هزار جلد کتاب به امانت گرفتند

منطقه آزادماکو – خبرماکو – مدیر کتابخانه عمومی پلدشت گفت: اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان طی ۶ ماه گذشته، ۶ هزار و ۱۳۲ جلد کتاب به امانت گرفتند.

طاهر زینالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو با بیان اینکه بیش از ۱۶ هزار و ۹۳۸ جلد کتاب در کتابخانه عمومی پلدشت نگهداری می‌شود، افزود: در ۶ ماه گذشته ۴۱۲ جلد کتاب جدید به کتاب‌های این کتابخانه افزوده شده است.

وی با بیان اینکه تعداد اعضای این کتابخانه یک‌هزار و ۳۸ نفر است، اضافه کرد: به تمامی اعضا، کارت عضویت یک‌ساله صادر می‌شود که با استفاده از این کارت می‌توانند در هر جای کشور از امکانات کتابخانه‌ها برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: سالن مطالعه، بخش اینترنت، بخش کتاب مرجع و کودکان از قسمت های مختلف این کتابخانه است.

وی ادامه داد: فلسفه و روان‌شناسی، ادیان، علوم اجتماعی، زبان، علوم خاص، علوم محض، هنر و سرگرمی، ادبیات، تاریخ و جغرافیا از جمله عناوین و موضوعات کتاب های موجود در کتابخانه‌های پلدشت است.

“زینالی” با بیان اینکه طی ۶ ماه سال‌جاری  حدود ۳۰۰برنامه فرهنگی و هنری با محوریت کتاب در کتابخانه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: این برنامه ها شامل قصه گویی، جمع خوانی، معرفی کتاب، مسابقه کتابخوانی به‌صورت مکتوب (جشنواره رضوی)، نقاشی، کارگاه خوشنویس با خودکار، آموزش کاردستی گروه سنی نوجوانان، شعرخوانی و مثنوی خوانی و مولوی شناسی بوده است.

شهرستان پلدشت با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 7 =