۲۳۰ میلیارد ریال برای طرح‌های ورزشی شوط هزینه شده‌است

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – فرماندار شوط گفت: در راستای توسعه فضاهای ورزشی ۲۳۰ میلیارد ریال در این شهرستان هزینه شده‌است.

حسن عبداللهی اصل روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: در حال حاضر به اهتمام دولت تدبیر و امید،  ۹ واحد فضای ورزشی در شوط تکمیل شده و در حال اجراست.

وی افزود: این طرح‌ها شامل سالن‌های ورزشی سرپوشیده روستاهای مخور، تازه کند و صوفی و همچنین سالن ورزشی شهرهای یولاگلدی و مرگنلر، خانه کشتی شوط، سالن چندمنظوره بانوان و استخر آبی شوط و سالن ورزشی هنرستان برکت است.

وی ادامه داد: از این تعداد، هفت سالن ورزشی تکمیل شده و سالن‌های ورزشی صوفی و مرگنلر با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد در حال اجراست که تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار شوط اضافه کرد: برای اجرای این طرح‌ها اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو و بخش خصوصی هزینه شده است.

به گفته وی برای تعمیر و تجهیر سالن های ورزشی شهرستان شوط ۲ میلیارد ریال از اعتبارات استانی هزینه شده است.

عبداللهی اصل در ادامه از مشارکت بخش خصوصی در ساخت مجتمع آبی در شهرستان شوط خبر داد و افزود: این مجتمع آبی شامل استخر شنا با تمام تجهیزات و سالن بدن سازی مجزا با مشارکت بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریالی روند اجرایی خود را شروع کرده است.

وی افزود: با اجرا و بهره برداری از طرح های ورزشی در شهرستان شوط، سرانه ورزشی به ۲ برابر افزایش خواهد یافت.

شوط یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است و در داخل منطقه آزاد ماکو واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =