با حضور معاون استاندار آذربایجان‌غربی؛ عملیات گازرسانی به ۶ روستای محور «شریف‌آباد» شوط آغاز شد

به گزارش خبرماکو- عملیات گازرسانی به ۶ روستای محور «شریف آباد» شهرستان شوط با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی‌شده در چهارمین روز از دهه فجر آغاز شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی در این مراسم با بیان اینکه هم اکنون ۸۸ درصد جمعیت روستایی شهرستان شوط از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند، افزود: ۶ روستایی که پروژه‌های گازرسانی آنها امروز کلنگ‌زنی شد، دارای ۴ درصد از کل جمعیت روستایی این شهرستان هستند و با گازرسانی به آنها جمعیت روستایی برخوردار از گاز در شهرستان شوط به ۹۲ درصد می‌رسد.

علیرضا شیخی ادامه داد: برنامه‌ریزی ما این است که جمعیت روستایی برخوردار از گاز در شهرستان شوط را تا پایان سال آینده به ۹۷ درصد برسانیم.

وی افزود: برای این پروژه ۳۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که طی آن ۱۷ کیلومتر شبکه‌گذاری شده و ۴۲۰ انشعاب نصب می‌شود.

همچنین امروز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی، مدرسه ۶ کلاسه مرگنلر، طرح هادی روستای کش آرخی و  ۳۰ واحد مقاوم شده روستایی افتتاح شد.

مدرسه ۶ کلاسه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهر «مرگنلر» با ۱۳ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسیده‌است.

برای طرح هادی روستای «کش آرخی» نیز چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

آیدین رحمانی همچنین در سفر به شوط، کلنگ احداث کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین شوط را بر زمین زد.

این واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی، اشتغال پیش‌بینی‌شده ۱۵۰ نفر و ظرفیت تولید چهارهزار تن فرآورده خام دامی احداث می‌شود.

همچنین در این سفر عملیات اجرایی چهار باب فضای آموزشی روستایی با ۱۱ کلاس در شهرستان شوط آغاز شد.

شوط یکی از شهرستان‌های شمالی آذربایجان‌غربی است که در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو قرار دارد.

جشن‌های ویژه چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از روز ۱۲ بهمن همزمان با سراسر کشور در آذربایجان‌غربی نیز آغاز شده است و تا روز ۲۲ همین ماه ادامه خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 6 =