تمدید تعطیلی کتابخانه‌های ماکو به منظور پیشگیری از کرونا تا ۱۶ اسفند

تمدید تعطیلی کتابخانه‌های ماکو به منظور پیشگیری از کرونا تا ۱۶ اسفند

به گزارش خبرماکو – رییس اداره کتابخانه‌های عمومی ماکو گفت: کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا ۱۶ اسفند تمدید شد.

صابر عبدالله‌پور روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: برای دومین بار جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی اعضا و همکاران، تعطیلی کتابخانه‌های عمومی استان‌ به مدت سه روز دیگر تا پایان هفته جاری تمدید شده‌است.

وی افزود: این امر در راستای جلوگیری از انتشار عوامل بیماری‌زا و انجام فرایند ضدعفونی‌کردن این اماکن انجام شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس تصمیم کمیته پدافند غیرعامل آذربایجان‌غربی و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تعطیلی کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان تا ۱۶اسفند ادامه دارد، افزود: در صورت نیاز و امکان، تعطیلی کتابخانه‌ها تمدید خواهد شد.

۶۷ کتابخانه عمومی و ۴۰ کتابخانه مشارکتی در آذربایجان‌غربی وجود دارد و یک میلیون و ۵۳۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی نگهداری می‌شود.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۶ کتابخانه عمومی و مشترک در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.

به گزارش خبرماکو کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود ۲.۱ درصد گزارش شده است.

این ویروس به عنوان نوع هفتم از خانواده ویروس کروناها همچنان ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی به شمار می‌رود.

طبق آخرین آمار، ۲ هزار و ۳۳۶ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۷۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =