برگزاری جشنواره «در خانه هنرمندانه می‌مانیم» در منطقه آزاد ماکو

برگزاری جشنواره «در خانه هنرمندانه می‌مانیم» در منطقه آزاد ماکو

به گزارش خبرماکو- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: این سازمان به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها یک جشنواره فرهنگی و هنری با عنوان «در خانه هنرمندانه می‌مانیم» برگزار می‌کند.

محمدرضا عبدالرحیمی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این جشنواره در پنج موضوع مختلف انشاء و مقاله‌نویسی، کتاب‌خوانی، ایده بدیع، کاریکاتور و نقاشی اجرا می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه انشاء‌نویسی با موضوعات «چگونه شهروند خوب شویم؟»، «مهم‌ترین دغدغه شما در منطقه چیست؟» و  «چگونه از محیط زیستمان حفاظت کنیم؟» است، ادامه داد: شرکت‌کنندگان در بخش کتاب‌خوانی نیز باید کتاب‌های «صد و چند نکته فرهنگ شهروندی» و «اخلاق عملی» را خلاصه‌نویسی و فایل الکترونیکی آن را در سایت سازمان به آدرس www.makufz.ir بارگذاری کنند.

وی اضافه کرد: شرکت کنندگان در بخش ایده‌های بدیع برای ایجاد یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد ملی در منطقه پیشنهاد دهند؛ ایده‌ای چون «پل معلق شیشه‌ای در مشکین‌شهر استان اردبیل» که موجب توسعه گردشگری منطقه شود.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو مسابقه طراحی کاریکاتور نیز با موضوعات محیط زیست، نوروز و دید و بازدید، ترافیک و رانندگی، کرونا و بهداشت، احترام به شهروندان، مسئولیت اجتماعی شهروندان و مسابقه نقاشی از آثار فرهنگی، تاریخی و طبیعی منطقه آزاد ماکو برگزار می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه هر شرکت‌کننده می‌تواند برای هر بخش صرفا یک اثر ارسال کند، اظهار داشت: شرکت برای عموم مردم منطقه آزاد ماکو آزاد است و  آثار مربوط به بخش‌های اول و دوم جشنواره باید در فرمت word ارسال شود.

وی افزود: آثار نقاشی و کاریکاتور باید اسکن شده و با فرمت «جی. پی. جی» ارسال شود؛ دبیرخانه جشنواره نیز مجاز است نسبت به بهره‌برداری فرهنگی از آثار ارسالی اقدام کند.

«عبدالرحیمی» مهلت ارسال آثار را تا ۲۰ فروردین اعلام کرد و گفت:  برای شرکت در جشنواره لازم است به همراه آثار «نام اثر، نام و نام خانوادگی تهیه‌کننده، کد ملی تهیه‌کننده، شماره تماس و آدرس» هم ارسال شود.

وی بیان کرد: آثار باید از طریق نرم‌افزار واتساپ به شماره ۰۹۱۴۴۶۲۳۲۲۴ یا به آدرس ایمیل: ccit@makufz.org ارسال شود.

وی اظهار کرد: در بخش انشاء و مقاله برتر و خلاصه‌نویسی برای ۲۰ نفر و در بخش ایده برتر، کاریکاتور برتر و نقاشی برتر برای ۹ نفر جوایزی اهدا خواهد شد.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی‌الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پنج =