سومین بیمار مبتلا به کرونا در پلدشت یک زن باردار است

سومین بیمار مبتلا به کرونا در پلدشت یک زن باردار است

به گزارش خبرماکو- مدیر شبکه بهداشت و درمان پلدشت گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلای یک زن باردار در این شهرستان به کرونا تایید شد و تعداد مبتلایان به سه نفر رسید.

آیدین رحیم‌زاده جهانداری شامگاه دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این زن باردار امروز پس از زایمان در بیمارستان پلدشت بستری شد و برای ادامه درمان به شهرستان خوی اعزام می‌شود.

وی اضافه کرد: یکی از این سه فرد مبتلا نیز یک بانوی ۵۹ ساله بود که پس از یک هفته تلاش کادر درمانی در بیمارستان فجر ماکو، جان خود را از دست داد.

وی همچنین با بیان اینکه سومین فرد مبتلا یک زن ۸۲ ساله است که در بخش «آی سی یو» بیمارستان فجر ماکو بستری می‌باشد، اضافه کرد: مردم به هیچ وجه برای موارد غیرضروری به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه نکنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پلدشت ضمن توصیه مردم این شهرستان برای ماندن در خانه‌هایشان و خودقرنطینگی، گفت: حضور نیافتن در خارج از خانه و رعایت نکات بهداشت فردی در قطع زنجیره این بیماری واگیر موثر خواهد بود.

به گزارش خبرماکو  بیمارستان فجر ماکو پایلوت درمان بیماران مبتلا به کرونای شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران است؛ تاکنون در ماکو نیز ۹ نفر مبتلا به این بیماری شناسایی شده که پنج نفر به‌طور کامل ترخیص شدند، ۲ نفر با وضعیت جسمانی مناسب در بیمارستان بستری هستند و ۲ نفر هم در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

بر اساس آخرین آمار از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان ۴۶۲ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۳۵ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + نوزده =