شماره تلفن ۴۰۳۰ تبلیغاتی نیست

شماره تلفن ۴۰۳۰ تبلیغاتی نیست

به گزارش خبرماکو به نقل از ایرنا-  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: شماره تلفن ۴۰۳۰ که برای بررسی وضعیت شهروندان از این طریق با آنان تماس گرفته می‌شود، شماره‌ای تبلیغاتی نیست و همکاری شهروندان در پاسخ به آن ضروری است.

رسول انتظارمهدی افزود: شهروندان در صورتی که شماره ۴۰۳۰ با آنها تماس گرفت، به آن پاسخ دهند تا اطلاعات لازم برای غربالگری کرونا دریافت شود.

وی اضافه کرد: کارکنان مراکز بهداشت محل سکونت زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از این طریق با شهروندان تماس می‌گیرند تا وضعیت ابتلا به کرونا را در خانواده‌ها بررسی کنند.

وی بیان کرد: نیروهای تخصصی بهداشتی در ایام عید امسال، به خاطر اهمیت سلامت شهروندان تعطیل نبوده و در حال غربالگری تلفنی شهروندان در خصوص بیماری کرونا هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش تعداد تماس‌های بدون پاسخ از این طریق در استان ادامه داد: کارکنان مراکز بهداشت علاوه بر ارزیابی سلامت شهروندان از طریق این شماره تلفن، راهنمایی‌های لازم را نیز انجام می‌دهند که می‌تواند برای خانواده‌ها مفید باشد.

به گزارش ایرنا ۳۹۵ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و تاکنون ۲۷ نفر فوت کرده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =