سه شنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۳

وجود ظرفیت‌های بالقوه در منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو

وجود ظرفیت‌های بالقوه در منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو

نماینده مردم ماکو، پلدشت، شوط و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو ظرفیت‌های بالقوه بسیاری دارد که باید برای بالفعل‌سازی آن‌ها کوشید.

      0300به گزارش خبرماکو   محمد علیپور در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی که شامگاه چهارشنبه در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: حافظه تاریخی مردم هرگز خدمات‌رسانی دولتمردان خود را از یاد نخواهند برد.

وی سفر استاندار به شهرستان‌های استان برای بازدید از روند اجرای طرح‌ها را از رویه‌های استاندار آذربایجان غربی در طول دوران مدیریتی خود عنوان کرد و افزود: ارتقای کمی و کیفی استان در بسیاری از شاخص‌ها در سایه مدیریت شایسته و نظارت قوی استاندار آن بوده است.

علیپور با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته اقدامات شایانی در حوزه انتخابی وی صورت گرفته است، تصریح کرد: با مدیریت مناسب استاندار استان در طول این سال‌ها تحرک و جنبشی در اجرای سدها، احداث جاده‌ها، گازرسانی به روستاها و مقاوم‌سازی مساکن صورت گرفته و طرح‌های بسیاری به بهره‌برداری رسیده است.

وی آغاز به کار منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو را هدیه بزرگ دولت دهم به استان دانست و گفت: راه‌اندازی کامل این منطقه می‌تواند تأثیر مهمی در ایجاد اشتغال، جذب سرمایه‌گذاری و محرومیت‌زدایی از بدنه استان داشته باشد.

نماینده مردم ماکو، پلدشت، شوط و چالدران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بزرگ‌ترین دغدغه مردم بحث اشتغال جوانان است، به طوری که بیش از ۹۵ درصد مراجعات به دفاتر نمایندگان استان مربوط به معضل بیکاری است که حل این مشکل اساسی نیازمند همکاری و همفکری همه مسئولان نظام اسلامی است.

علیپور تصریح کرد: منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو ظرفیت‌های بالایی در زمینه‌های مختلف دارد که بهره‌برداری از آنها می‌تواند تأثیر مهمی در پویایی اقتصاد استان، منطقه و حتی کشور داشته باشد.

نوشته شده توسط admin در جمعه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۸ ق.ظ

دیدگاه