ساعت ۱۴:۰۰تیر ۲۵, ۱۳۹۹

پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

امام جمعه: شب‌های قدر در مساجد ماکو برگزار می‌شود

به گزارش خبرماکو – امام جمعه ماکو گفت: مراسم شب‌های قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حداکثر به مدت ۲ ساعت در مساجد این شهرستان امسال برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدمحمد هاشمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: اولویت برگزاری این مراسم بنابه تدابیر اتخاذ شده در فضاهای باز و با رعایت فاصله حداقل ۱.۵ متر است که به مساجد شهرستان ابلاغ شده است که درصورت موافقت هیات امنا و رعایت آن از سوی نمازگزاران، برپا می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بازگشایی مساجد تنها محدود به شب‌های قدر است و در روزهای آتی برای بازگشایی کامل مساجد تدابیر جدید اتخاذ و به اطلاع مردم خواهد رسید، افزود: در صورت نبود فضای باز، برگزاری این مراسم در داخل مساجد با ۲۵ درصد ظرفیت آن امکان‌پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: مدت زمان برگزاری مراسم شب‌های قدر حداکثر ۲ ساعت تعیین شده است و ساعت شروع این مراسم توسط هیات امنای مساجد مشخص خواهد شد.

امام جمعه ماکو، رعایت تهویه مناسب در محل‌های بسته را الزامی دانست و افزود: قبل از حضور شب زنده‌داران، مساجد ضدعفونی و برای حضور نمازگزاران آماده خواهد شد و هیچگونه نذوراتی در این مراسم‌ها توزیع نخواهد شد.

حجت‌الاسلام هاشمی تاکید کرد: افراد شرکت‌کننده باید ماسک، دستکش، سجاده، قرآن، مفاتیح و چادر نماز شخصی (مخصوص بانوان) همراه خود داشته باشند.

وی افزود: افراد با بیماری خاص و بیماری‌های زمینه‌ای با ریسک بالا، کودکان و سالمندان باید از حضور در این مراسم به‌طور جد خودداری کنند.

به گزارش خبرماکو  از زمان شیوع بیماری کرونا، مساجد و نمازهای جمعه در سراسر کشور تعطیل اعلام شده است.

ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است که دارای بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت است.