ساعت ۰۹:۵۲مرداد ۲۲, ۱۳۹۹

پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

فرماندار: رفع تداخلات ۵۰۰هکتار از اراضی مشکل دار چالدران

به گزارش خبرماکو-  فرماندار چالدران گفت: تداخلات بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی مشکل‌دار این شهرستان در حال برطرف شدن است.

حسن محمد زاده روز شنبه در اولین جلسه کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد موثر و فوری با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز شهرستان اظهار داشت: بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی داخل شهر چالدران در قالب تداخل اراضی ملی و شخصی، برای شهروندان مشکل ایجاد کرده، که با ترسیم نقشه جدید تداخلات بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی مشکل‌دار این شهرستان در حال برطرف شدن است.

وی همچنین بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری توسط اعضای کارگروه به ویژه شهرداران تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های متولی باید قبل از شروع ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری مانع شروع کار شوند تا بتوان از تبعات ناشی از آن در آینده که متحمل هزینه برای اشخاص و نهادها می‌شود، جلوگیری کرد.

فرماندارچالدران اضافه کرد: تصرف اراضی ملی و تخریب زمین‌های کشاورزی توسط افراد سودجو و احداث ویلا در مناطق روستایی از تهدیدهای جدی در این مناطق است که بخشداران و دهیاران مسئولیت مستقیمی در این زمینه دارند.

وی به مشکل برخی روستائیان به ویژه جوانان روستایی در زمینه احداث واحد مسکونی اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن باید زمین مورد نیاز متقاضیان  را به قید فوریت تامین کند، تا مشکل جوانان در روستاها حل و فصل شود.

چالدران یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های آذربایجان غربی است که برای بهبود وضعیت این شهرستان و ارتقای شاخص‌های آن، دولت، وزارت کشور، بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی همکاری می‌کنند.

این شهرستان حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌اند.

چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.