ساعت ۱۵:۴۴تیر ۲۵, ۱۳۹۹

پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

نمایشگاه عکس “چالدران سربلند” گشایش یافت

به گزارش خبرماکو- نمایشگاه عکس گروهی شماری از عکاسان با عنوان “چالدران سربلند” روز سه‌شنبه در محل مقبره سیدصدرالدین این شهرستان گشایش یافت.

امیر زبهیده مدیر اجرایی آژانس عکس مستند «سو» در خصوص این نمایشگاه اظهار نمایشگاه عکس "چالدران سربلند" گشایش یافتداشت: این نمایشگاه حاصل فعالیت یک‌ماهه گروه عکاسان این آژانس است که با حمایت قرارگاه جهادی مرصاد و بنیاد علوی در حال برگزاری است.

وی گفت: در این نمایشگاه بیش از ۶۰ قطعه عکس در قالب ۱۲ پوستر در این مکان به نمایش درآمده است.

وی اضافه کرد: هدف و تلاش ما معرفی ظرفیت‌های آبادانی و پیشرفت و آشنایی با افتخارآفرینان شهرستان چالدران در عرصه‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی است که در قالب مجموعه عکس‌های مستند در معرض دید عموم قرار گرفته است.

زبهیده افزود: نمایش تصاویر در این نمایشگاه بصورت شش‌گوش و الهام گرفته از مقبره سید صدرالدین بوده و طراحی مقبره و یادمان ۲۷ هزار نفری که در جنگ چالدران جان خود را از دست دادند، نیز در حال انجام است.

وی افزود: این نمایشگاه گروهی به مدت دو روز در این مکان و سپس در مرکز شهر چالدران دایر خواهد شد.

فرماندار چالدران نیز در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: همه باید به کمک و همراهی یکدیگر برای پیشرفت و توسعه چالدران کمک کنیم و مردم باید در این زمینه از ما مسئولان مطالبه‌گری کنند.

حسن محمدزاده افزود: هدف همه ما رشد و توسعه شهر چالدران است و در این خصوص باید با اتکا به خودباوری و توانمندی‌هایمان، در این خصوص به یکدیگر کمک کنیم.

در جنگ چالدران به‌روایتی ۲۲ هزار و به ‌روایت دیگر ۲۷ هزار نفر جان خود را از دست دادند.